+90 (312) 210 10 88

TARİHÇE

showcase image

KALİTTE PROFESYONEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Kalitte Profesyonel Bilgi Teknolojileri 2008 yılında kurulmuştur. Kurucusu Tansu TÜRKOĞLU’dur.

2008-2012 yılları arasında; Orta Doğu Teknik Üniversitesi KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde Ar-Ge ağırlıklı çalışmalar yapılmıştır.

2012 yılından günümüze; ODTÜ Teknokent bünyesinde danışmanlık, kurumlara yetkin insan kaynağı sağlama ve müşteri odaklı yazılım geliştirme hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşundan bugüne ülkemiz sınırları içerisinde sayısız irili-ufaklı müşteri odaklı yazılım geliştirme projeleri başarıyla tamamlanmıştır. Çalışma yapılan başlıca kurumlar T.C. Devlet Demir Yolları İşletmesi, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı olarak özetlenebilir.

Dynamic Dashboards ve JDash isimli ürünler Kalitte ekibi tarafından geliştirilmiş ve başta Amerika Birleşik Devleri olmak üzere 25 ülkeye ihraç edilmiştir. Halen dünya çapında 2000’in üzerinde müşteri bu ürünleri kullanmaktadır.

Yapay zekâ ve alt disiplinlerinde faaliyet göstermek üzere 2017 yılında %100 hissedarı Kalitte olan Aibrite Inc. San Francisco, Kaliforniya’da kurulmuştur.


Vizyon & Misyon

Vizyonumuz; Kamu kurumları ve özel kuruluşlara bilgi teknolojilerini daha kolay ulaşılabilir hale getirmektir.

Misyonumuz; Deneyim, empati ve teknolojik yetkinliklerimizi kullanarak güvenilir hizmetler sunmaktır.

Güncel Haberler

2014 yılında başlanan, tüm tasarım ve geliştirme aşamaları Kalitte tarafından tamamlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hesap Otomasyon Projesi aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır.
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkezi Fatura Yönetimi e-devlet entegrasyonu başarıyla tamamlanarak kullanıma sunulmuştur.
2015 yılında başlanan, T.C. Devlet Demir Yolları İşletmesi Kamusallaştırma Yönetim Bilgi Sistemi yazılım güncellemeleri tamamlanmış, yazılım bakım ve destek süreci başlamıştır.
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkezi Fatura Yönetimi, İzin Lisans, E-denetim ve Büyük Endüstriyel Kaza Risklerinin Azaltılması (BEKRA) uygulama yazılımlarının bakım ve destek hizmetleri Kalitte tarafından sağlanmaktadır.

İletişim

Kalitte Profesyonel Bilgi Teknolojileri

ODTÜ Teknokent, Mustafa Kemal Mahallesi
Dumlupınar Bulvarı No: 280G/1260
ANKARA

+90 (312) 210 10 88

bilgi@kalitte.com.tr